Fotografia Ślubna

 

Portrety

Fotografia

Rodzinna

Sprawdź co musisz wiedzieć zanim się za to weźmiesz 

 

Zaręczyny...

 

Niezwykły moment w życiu każdego kto zdecydował się na ten "kolejny etap" życia dwojga zakochanych osób.  Mnóstwo emocji, łzy szczęścia, uśmiechy i przytulaski, połyskujący na palcu pierścionek... Za każdym razem gdy się to dokonuje jest inaczej, bo nie ma na świecie drugiej takie pary jak Wasza. 

 

Gdy emocje nieco opadają, zaczynają się przygotowania- planowanie ślubu, wesela, liczenie ewentualnych gości itd. ...powstaje pewien zarys tego jak ma wyglądać Wasz wielki Dzień.

... i zaczyna się szukanie sali, może kościoła, fryzjera, makijażystki... eeeh jest tego trochę. 

 

 

 

Poniżej kilka podpowiedzi 

 

1.Kiedy zarezerwować fotografa

   -możliwie jak najszybciej od chwili ustalenia terminu uroczystości. Dzięki temu znajdziesz odpowiedniego, który nie tylko zrobi zdjęcia, ale zrobi je tak jak tego oczekujesz. Zadba o kolory, zwróci uwagę na detale, podpowie w kwestii doboru pleneru...

 

2. Upewnij się czy Twoj fotograf ma odpowiednie przygotowanie do robienia zdjęć w kościele?

    -  Każda parafia ma prawo zażądać od fotografa okazania legitymacji poświadczającej ukończenie stosownego kursu,. Niektórzy kapłani w Polsce podchodzą do tego dość rygorystycznie i czasem nie pozwalają na fotografowanie jeśli się nie ma takiej lgitymacji. 

 

3. sprawdź jak Twój fotograf zabezpiecza materiał z uroczystości?

    - karty, pendrivy itp. są świetnym wynalazkiem ale niestety jak większość rzeczy na tym świecie czasem ulegają uszkodzeniom, dlatego ja cały materiał zabezpieczam i przechowuję na 3 różnych dyskach zewnętrznych, tak aby uchronić zdjęcia przed niechcianą utratą, a także przed nieuprawnionym dostępem.

 

4. Co jeśli aparat odmówi posłuszeństwa w trakcie trwania uroczystości?

    - zmora każdego fotografa, zwłaszcza fotografa ślubnego. Zbliża się przysięga ( chwila nie do powtórzenia), a aparat w tym momencie, niczym zbuntowany dwulatek, mówi NIEEE EE.  Dlatego absolutny 'must have"  to podwójny zestaw aparatów i obiektywów. 

 

5. Umowa?!

    - tak! Zaufanie to podstawa w relacjach, a jednym z elementów wpływających na  zaufanie jest umowa. To kolejne zabezpieczenie dla Ciebie ale i dla fotografa. Niestety wciąż jeszcze zdażają się tacy specjaliści, którzy sprytnie unikają podpisania umowy.

Podpisuję umowę z każdą Parą Młodą, Klientem,Modelką, Modelem, która zawiera między innymi informację o terminie przekazania zdjęć

 

6. W jakiej formie otrzymasz swoje zdjęcia?

    - obecnie podstawowa forma przekazania zdjęć to wersja elektroniczna, ale prawdziwe życie fotografi zaczyna się po wydruku... . Bardzo często przekazuję zdjęcia na personalizowanym pendrive. Najczęściej jednak pary młode, w ramach wybranego pakietu, otrzymują ode mnie zdjęcia w postaci odbitek i najwyższej jakości albumów, gdzie zdjęcia są drukowane na grubych kartach , a całość może byc  oprawiona w skórę, aksamit czy inne tkaniny.

   Jest to chyba najlepsza i wciąż najbezpieczniejsza forma przechowywania zdjęć. Ogląda się je również znacznie przyjemniej niż na zimnym ekranie laptopa.

Dodatkowo  też udostępniam w galerii prywatnej skrót z wydarzenia już wciągu tygodnia.  

 

7. Zapytaj jak długo będziesz czekać czekać na gotowe zdjęcia?

    - wielokrotnie słyszałem, że Pary Młode czekają na zdjęcia nawet ponad rok! Nie wiem jak Ty, ale  ja nie chciałbym czekać na swoje zdjęcia do starości :) .  Dlatego robię wszystko by skracać czas oczekiwania do minimum. . Zwykle jest to jeszcze krótszy czas.

 

8. Poznaj swojego fotografa?

      - Powierzając komus tak ważne zadanie jakim jest reportaż ślubny, warto go poznać, porozmawiać z nim chwilę.  Fajnie jeśli będziesz miec z nim dobry kontakt, to wszystko potem widać na zdjęciach. Poza tym, ten  fotograf będzie Ci towarzyszył w jednej z najważniejszych chwil Twojego życia, więc powinniście mieć w nim raczej oparcie, pomoc... i czuć się jak najbardziej komfortowo w jego obecności.

Wielokrotnie otrzymuję zlecenia ślubne od osób, które mieszkają daleko ode mnie np. Niemcy, Holandia, czy Zakopane, w takich sytuacjach trudno raczej o osobiste spotkanie przed dniem ślubu, wykorzystuję więc dostępne środki komunikacji typu Skype, WhatsApp ( preferowane ), telefon... Dzięki nim możemy się zobaczyć, porozmawiać, wymienić uwagami...

 

 

Mam nadzieję że powyższe informacje były dla Ciebie pomocne 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więce na temat tego na co zwrócić uwage przy wyborze fotografa lub jak ja przygotowuję się do reportażu ślubnego, zapraszam do kontaktu 

 

 

To pisałem ja-

fotograf ślubny

Piotr Świetlik 

 

 

 

 

 

 

 

Szukasz fotografa na swój ślub 

14 grudnia 2019
fotografia ślubna, facebook

Świetlne - Piotr Świetlik

tel. 0048 601258833